Burcu Oruç

Burcu Oruç, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl Türk Ekonomi Bankası’nda göreve başladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatının ilk yılında bankanın Çağrı Merkezi proje ekibi içerisinde görev aldı. Projenin test ve pilot aşamasını tamamlayıp uygulamaya geçişi sonrasında TEB’ de Organizasyon ve İş Geliştirme Departmanı’nda görev aldı. Ardından Evita Tekstil’de İnsan Kaynakları Bölümü çeşitli fonksiyonlarında ve Tekstilbank’ta Organizasyon ve Projeler Grubu’nda görev aldı.

2007 yılından itibaren Akbank’ta 11 yıllık yöneticilik deneyimi içerisinde Merkezi Operasyon, Eğitim Bölümü ve Proje Yönetim Ofisi gibi fonksiyonlarda görev aldı. Bankacılık ve oryantasyon eğitimleri verdi. Proje yönetim ofisinde İnsan Kaynakları Kıdemli Portföy Yöneticisi olarak ik fonksiyonlarına ait pek çok projeyi yönetti. Çevik dönüşüm eğitimleriyle birlikte product owner sertifikasını aldı. Akbank’taki görevlerinin yanında sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmalar lideriydi. Akbank Ekonomi Kahramanları programı ile 2 yıl boyunca ilköğretim 3 ve 4.sınıf öğrencilerine ekonomi eğitimi verdi. Pek çok anaokulu, hayvan barınakları, huzurevleri için gönüllü çalışmalara liderlik yaptı. Mentor koç olarak danışanlarına tecrübe aktarımı, rehberlik ve motivasyon sağladı.

18 yıllık kurumsal iş hayatının ardından 2018 yılında eğitim ve koçluk alanlarındaki çalışmalarına başladı. 2018 yılında Profesyonel Koçluk Eğitimi’ni Adler Central Europe Koçluk Okulu’nda tamamlayan Oruç, 2019 yılında transaksiyonel analiz temel ve ileri seviye eğitimlerini tamamladı. Hazırladıgı portfolyo ile “Advanced Transactional Analysis Professional Development Award” sertifikasını almıştır. Gordon Training International tarafından Etkili Anne-Baba eğitici eğitimini tamamlayarak sertifikalandırılmıştır. Sosyal sorumluluk çalışmaları ile koçluğu birleştiren projelerde yer almakta, “Üniversite Öğrencilerine Gönüllü koçluk” projesine destek vermektedir. MEB Öğretmenim elimi tut projesinde gönüllü eğitmen olarak yer almaktadır.

İş geliştirme, proje yönetimi ve çağrı merkezi gibi çalıştığı alanlarda liderlik, iletişim, planlama ve yönetimde ispatladığı yetenek ve tecrübelerinden güç alarak insan kaynakları, eğitim, profesyonel koçluk alanlarında heyecanla eğitimlerine devam etmektedir. Öğrenmeyi, bilgiyi paylaşmayı, yeni yerler görmeyi, yemek yapmayı ve değişimi tutkuyla sever. 4 yıldır ebru sanatı ile ilgileniyor. Bir çocuk annesidir.

1978
İstanbul
Doğdu
1998
TEB
Çağrı Merkezi Proje Ekibi Uzman Yardımcısı
1999
İstanbul Üniversitesi
Lisans – Sosyoloji
2000
TEB
Çağrı Merkezi Vardiya Sorumlusu
2001
Organizasyon ve İş Geliştirme Yetkilisi
2002
Marmara Üniversitesi
Y. Lisans – İnsan Kaynakları Yönetimi
2003
Evita Tekstil
İnsan Kaynakları ve Organizasyon Uzmanı
2006
Tekstil Bank
Organizasyon ve Projeler Grubu Yönetmen
2007
Akbank
Merkezi Operasyon Geliştirme Yöneticisi
2009
Eğitim Yöneticisi
2016
Bilgi Teknolojileri Grubu Kıdemli Portföy Yöneticisi
2018
Adler
Profesyonel Koç
2018
İK Danışmanı, Eğitmen, Profesyonel Koç Assesör
2020
Gordon Training International
Training International Etkili Ebeveyn Eğiticiliği
2020
Selçuk Alimdar Danışmanlık
İK Danışmanı, Eğitmen, Profesyonel Koç Assesör
2021
PSI
PSI Assessor Skills
en_USEnglish