Selçuk Alimdar

Born in Germany in 1977, he graduated from Istanbul University Sociology, Yeditepe MBA and ITU Musicology and Music Theory PhD programs. He worked in customer services, marketing-sales and human resources at Yapı Kredi, Aria, Avea, Türk Telekom and Tofaş. In his 20 years of professional life, he took leadership roles in call center, process development, audit, organization design, budget management, compensation, training, HR strategies, HR IT program management, experience design, gamification, agility consultancy for 15 years. In 2018, Tofaş Academy, which he most recently led, won the title of the first world winner from Turkey in the ATD BEST list, the world's most prestigious corporate university award. The agility and training-development projects he led were crowned with nearly 40 international awards. In 2019, Alimdar was named Chief Learning Officer of the Year by Stevie for Great Employers.

Alimdar stepped into design thinking by leading Turkey's first employee experience project at Avea in 2011-2013. Within the scope of the project, he designed end-to-end HR processes together with stakeholders and established measurement systems. He specialized in user experience and gamification.

2014’te yine Avea’da kurduğu ve liderlik ettiği Türkiye’nin ilk çeviklik mükemmellik merkezi olan Agile Studio, BT yazılım, BT operasyon, AR-GE, satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve insan kaynaklarında onlarca çevik takıma danışmanlık, eğitmenlik ve koçluk hizmeti verdi. 2015 ve 2016’da çevik dönüşüm inisiyatifi Stevie IBA ve ATD tarafından ödüllendirildi. 2016’da Tofaş’ta ilk çevik takımı kurarak mobil uygulama ve fabrika içi otonom sevkiyat aracı geliştirme gibi projelere koçluk etti. Alimdar dünyada en üst seviye derece olarak görülen PSM III (Professional Scrum Master) ve PSPO I’e (Professional Scrum Product Owner), KCP (Kanban Coaching Professional) ve SAFe Agilist unvanlarına sahiptir.

Alimdar son 15 yılda müşteri deneyimi, inovasyon, problem çözme, mülakat teknikleri, kişisel verimlilik, fasilitasyon, ROI, değişim yönetimi, koçluk ve çeviklik alanlarında çok sayıda eğitim tasarlayıp verdi. Ayrıca bir süredir bu başlıklardan birkaçında mentorluk hizmeti veriyor. Aynı zamanda 8 yıldır inovasyon, strateji ve işbirliği temalı çalıştaylar tasarlayıp fasilite ediyor.

Adler International’ın Profesyonel Koçluk, CRR Global’ın ORSC, Erickson’un Takım Koçluğu, AoEC’in Sistemik Takım Koçluğu, Lewis Deep Democracy’nin Derin Demokrasi ve Transaksiyonel Analiz Enstitüsü’nün TA eğitim programlarını tamamlayan Alimdar ACC unvanına sahiptir. Prosci’nin sertifikalı Değişim Yönetimi Uygulayıcısı, Betterworks ve whatmatters.com tarafından sertiifikalı OKR Koçu’dur. Sosyolog kimliğine Tamer Dövücü’nün Optimum Denge Modelinden öğrendiklerini de katarak örgütsel kültür ve değişim yönetimi üzerine odaklanmıştır.

Alimdar’ın Prens Dimitrie Cantemir, Karmaşıklık Dünyasında Organizasyon ve Scrum Kılavuzu başlıklı çeviri eserlerinin yanı sıra Osmanlı’da Batı Müziği başlıklı telif eseri bulunuyor. Alimdar aynı zamanda ney üflüyor, çello çalıyor ve ok atıyor. Ruhi’nin ve bir golden retriever olan Latte’nin babasıdır.

1977
Almanya Doğdu
1999
İstanbul Üniversitesi
Lisans Sosyoloji
1999
Yapı Kredi Bankası
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
2001
Aria (GSM Operatörü)
Çağrı Merkezi Takım Lideri
2002
Satış & Pazarlama - Proses Uzmanı
2003
Yeditepe Üniversitesi
MBA
2004
Avea (GSM Operatörü)
Organizasyonel Gelişim Uzmanı
2005
Ücretlendirme ve Bütçe Yönetmeni
2005
Eğitmen
2007
Eğitim ve Gelişim Müdürü
2012
İstanbul Teknik Üniversitesi
Doktora – Müzikoloji ve Müzik Teorisi
2013
Avea (GSM Oparatörü)
İK Stratejik Projeler Müdürü
2013
Çeviklik Koçu
2014
İK Dönüşüm ve Çevik Stüdyo Kıdemli Müdürü
2014
Türkiye'nin ilk Çevik Stüdyosu
2015
Türk Telekom
Çevik Stüdyo, Öğrenme Teknolojileri ve Gelişim Destek Grup Müdürü
2018
Tofaş
Dünyanın En İyi Kurumsal Akademisi
2019
Chief Learning Officer of the Year
2020
BindHR (İK Pazar Yeri)
Kurucu Ortak
2020
Adler Central Europe
Çeviklik Programları Lideri
2020
Selçuk Alimdar Danışmanlık
Yönetim Danışmanı
en_USEnglish