Eğitimde Yatırımın Geri Dönüşü (ROI) Atölyesi

Eğitimde Yatırımın Geri Dönüşü (ROI) Atölyesi

Kurumların eğitim-gelişime verdiklerin önem her geçen gün artıyor. Eğitim-gelişim programları çalışanlar ve organizasyonlar için ne kadar etkili?

Eğitim etkililiği ölçümü sayesinde yatırımın ne kadar doğru olduğunu anlayabilir, iyileştirme fırsatlarını keşfedebilir ve iç müşterilere sunduğu değeri gösterebilirsiniz.

Eğitimin Amacı

Eğitim-Gelişim programlarının etkililiğini ölçmek için gerekli olan süreç ve teknikleri uygulatarak kazandırmak

Bu eğitimde ele alınacak konu başlıkları:

  • Ölçme Süreci
  • Ölçme Yöntemleri ve Kaynakları
  • Metrikler
  • Seviyeler (Reaksiyon, Öğrenme, Uygulama, İş Sonucu, ROI)
  • Maliyeti Hesaplama
  • Faydayı Hesaplama
  • Etki Ayrıştırma Yöntemleri
  • Raporlama

Kimler Katılmalı?

Her seviyeden Eğitim Birimi çalışanları
Profesyonel Eğitmenler, Danışmanlar, Mentorlar ve Koçlar
Eğitim teknolojileri geliştirenler

Genel Bilgiler

Eğitim Tarihi: 22-23 Mart 2022
Eğitim Saati: 09:00 – 16:30
Süre: 2 gün
Lokasyon: Online / Zoom
Kontenjan: 15 kişi ile sınırlıdır.

Ücret: 2.750 TL +%18 KDV

Kayıt için:
selcuk@selcukalimdar.com

Eğitmen Hakkında

Dr. Selçuk Alimdar, MBA, PSM III, PSPO I, ACC
1977’de Almanya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, Yeditepe MBA ve İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi doktora programlarını tamamladı. Yapı Kredi, Aria, Avea, Türk Telekom ve Tofaş’ta müşteri hizmetleri, pazarlama-satış, insan kaynakları alanlarında görev aldı. Yirmi yıllık profesyonel hayatında çağrı merkezi, süreç geliştirme, denetim, organizasyon tasarımı, bütçe yönetimi, ücretlendirme, eğitim, İK stratejileri, IK BT program yönetimi, deneyim tasarımı, oyunlaştırma, çeviklik danışmanlığı olmak üzere 15 yıl liderlik rolleri aldı. En son liderlik ettiği Tofaş Akademi, 2018’de dünyanın en prestijli kurumsal üniversite ödülü olan ATD BEST listesinde Türkiye’den ilk dünya birincisi unvanını kazandı. Liderlik ettiği çeviklik ve eğitim-gelişim projeleri 40’a yakın uluslararası ödülle taçlandırıldı. Alimdar 2019’da Stevie for Great Employers tarafından Chief Learning Officer of the Year seçildi.

Alimdar, 2011-2013’te Avea’da Türkiye’nin ilk çalışan deneyimi projesine liderlik ederek tasarım düşüncesi alanına adım atmış oldu. Proje kapsamında uçtan uca İK süreçlerini paydaşlarla birlikte tasarlayarak ölçüm sistemleri kurdu. Kullanıcı deneyimi ve oyunlaştırmada uzmanlaştı.

2014’te yine Avea’da kurduğu ve liderlik ettiği Türkiye’nin ilk çeviklik mükemmellik merkezi olan Agile Studio, BT yazılım, BT operasyon, AR-GE, satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve insan kaynaklarında onlarca çevik takıma danışmanlık, eğitmenlik ve koçluk hizmeti verdi. 2015 ve 2016’da çevik dönüşüm inisiyatifi Stevie IBA ve ATD tarafından ödüllendirildi. Alimdar dünyada en üst seviye sertifika olarak görülen PSM III (Professional Scrum Master) ve PSPO I’e (Professional Scrum Product Owner) sahiptir.

Alimdar son 15 yılda müşteri deneyimi, inovasyon, problem çözme, mülakat teknikleri, kişisel verimlilik, fasilitasyon, ROI, değişim yönetimi, koçluk ve çeviklik alanlarında çok sayıda eğitim tasarlayıp verdi. Ayrıca bir süredir bu başlıklardan birkaçında mentorluk hizmeti veriyor. Aynı zamanda 8 yıldır inovasyon, strateji ve işbirliği temalı çalıştaylar tasarlayıp fasilite ediyor.

Adler International’ın Profesyonel Koçluk, CRR Global’ın ORSC, Erickson’un Takım Koçluğu, AoEC’in Sistemik Takım Koçluğu, Lewis Deep Democracy’nin Derin Demokrasi ve Transaksiyonel Analiz Enstitüsü’nün TA eğitim programlarını tamamlayan Alimdar ACC unvanına sahiptir.

Alimdar, şu an Adler International Central Europe’ta Çeviklik Koçu Sertifika Programı’nın liderlerinden biridir. Ayrıca kendi markasıyla çeviklik, kurumsal akademiler ve liderlik konularında eğitmenlik ve danışmanlık, birey ve takım koçluğu, fasilitasyon hizmetleri veriyor. Ayrıca bindHR isimli girişimin kurucu ortağıdır.

Alimdar’ın Prens Dimitrie Cantemir, Karmaşıklık Dünyasında Organizasyon ve Scrum Kılavuzu başlıklı çeviri eserlerinin yanı sıra Osmanlı’da Batı Müziği başlıklı telif eseri bulunuyor. Alimdar aynı zamanda ney üflüyor, çello çalıyor ve ok atıyor. Evli ve bir çocuk babasıdı