The Association for Talent Development’tan Türk Telekom Çevik Stüdyo’ya 2 Ödül Birden

İşbaşında öğrenme ve yetenek gelişimi alanlarında dünyanın en saygın organizasyonlarından olan Association for Talent Development  (ATD) tarafından organize edilen “Excellence in Practice” ödüllerinde Türk Telekom Çevik Stüdyo “Değişim Yönetimi” kategorisinde en iyi uygulama ödülüne layık görüldü. Ayrıca, Çevik Stüdyo uygulaması “Koçluk ve Mentorluk” kategorisinde de takdir toplayarak, Türk Telekom’a bu kategoride de mansiyon ödülünü kazandırdı.

Gelişim alanında 10 farklı kategoride 150’den fazla başvuru alan ödüllerde Türk Telekom Çevik Stüdyo uluslararası birçok rakibini geride bırakmayı başardı. 2 farklı kategorideki başarısı ile Türk Telekom ödül kazanmayı başaran tek telekomünikasyon şirketi oldu.

Çevik Stüdyo’nun 2015’de International Business Awards ödüllerinde “Yılın İnsan Kaynakları Takımı” kategorisinde kazandığı ödülden sonra 2016’da farklı bir organizasyon tarafından da ödüle layık görülmesinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın “Türk Telekom İnsan Kaynakları olarak geleneksel insan kaynakları ve gelişim uygulamalarının yanında farklı çözümler üreterek tüm fonksiyonlarımıza değer katmayı hedefliyoruz. Çevik Stüdyo bu amaçla faaliyete geçirdiğimiz bir iç girişim ve kurulduğu günden bu yana hem iç müşterilerinden hem de dünyanın önde gelen pek çok organizasyonundan takdir ve övgü topluyor. Bu, İnsan Kaynakları’nın artık destek fonksiyonu olmaktan bir adım öteye geçip organizasyonun tüm fonksiyonları için stratejik bir iş ortağı olduğuna işaret eden önemli bir gelişme.” dedi.

Türk Telekom Akademi Direktörü Saynur Önen, salt öğrenme ve gelişim alanlarına odaklanmış bir organizasyon tarafından ödüle layık görülmenin kendileri için bir gurur kaynağı olduğu ifade ederken, “Türk Telekom Akademi altında yer alan Çevik Stüdyo’nun profesyonel koçları hangi fonksiyonumuzda yer alıyor olursa olsun tüm çevik takımlara işbaşında destek veriyor. Bu uygulama çeviklik kültürünün organizasyona yayılım ve benimsenme hızını artıyor, değişime adaptasyonu kolaylaştırıyor.. Her takımın kendi dünyasının içerisine girerek, onların atmosferini hissederek verdiğimiz bu destek sayesinde çeviklik, sürekli iyileştirme, etkin kaynak yönetimi konseptleri takım üyeleri tarafından daha kolay benimseniyor, sahipleniliyor.”  dedi.

ATD ve Excellence In Practice Ödülleri Hakkında

The Association for Talent Development (ATD) is a professional membership organization supporting those who develop the knowledge and skills of employees in organizations around the world. The association was previously known as the American Society for Training & Development (ASTD). The Excellence In Practice awards program recognizes results achieved through the use of practices and solutions from the entire scope of talent development. 

Kazananlar:

https://www.td.org/About/ATD-Awards/Excellence-in-Practice-Awards/Winners