Brandon Hall Group`un 1999`dan bu yana düzenlediği Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri`nde iki uzaktan öğrenme projemiz altın dereceye layık görüldü. Bu ödüller uzaktan öğrenme paydaşlarının yıllardır hayallerini süsleyen en önemli ödüller. Avea`ya ve Türkiye`ye kazandırdığımız bu ödüller dünya ile ne kadar rekabetçi konuma geldiğimizin bir göstergesi. İşte projelerimiz:

 

Kategori

Proje

Derece

En İyi Öğrenme Amaçlı Oyun Kullanımı

Kozmik Kazalar: İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Oyunu

En İyi Mobil Öğrenme Kullanımı

Avea’da Mobil Öğrenme Deneyimi

 

 

Kozmik Kazalar: İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Oyunu

İş sağlığı, güvenliği ve çevre konularındaki temel bilgileri Avea çalışanlarına kazandırmak amacıyla bir e-öğrenme içeriği geliştirmeye karar verdik. Beceri kazanımı da söz konusu olduğu için bir simülasyon oyunu tasarlamanın en etkili yöntem olacağına karar verdik. Uzaylı konuğumuz Kozmik Şakacı, Avea ofisine gelerek Avealı kahramanlarımızın yönetmesi gereken zorlu durumlara sebebiyet veriyor. Oyuncular bu kahramanları yöneterek sorunların üstesinden gelmeye çalışıyor. Bir seviye tamamlandığında bir üst seviyeye çıkılıyor. Yaparak öğrenme, eğlence ve hikâyenin buluştuğu bir oyun. Oyunu birlikte geliştirdiğimiz Volkan Bilenler ve Dracolex`e teşekkür ediyorum.

 

Avea`da Mobil Öğrenme Deneyimi

Geleceğin teknolojisi mobil öğrenmeyi hayata geçiren öncü kurumlardan birisi olarak Avea`da çalışanlarımızı ve satış ortaklarımızı kapsayan örnek bir öğrenme eko sistemi kurduk. Avea`nın müşterilerine Mobil Akademi olarak sunduğu bu teknolojiyi ilk olarak içeride Cep Mektep markasıyla uyguladık. Tüm telefon markalarına internet üzerinden içerik sunan teknolojimiz ses, video, metin ve test olmak üzere zengin içeriklerin paylaşılabilmesine imkân tanıyor. Ayrıca sahip olduğu içerik geliştirme aracı, üretim süresini kısaltıyor. Bu teknolojiyi gelişmiş ihtiyaç analiz süreçlerimiz, kurum stratejilerine destek veren içerik planı, vb. konularda etkili bir şekilde uyguladık.

 

Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri’nde Google ve Microsoft gibi küresel markalarla yarışmak ayrı bir keyif!

http://www.brandonhall.com/awards/excellence-in-learning/winners-of-the-2012.html